Nistagmas tai viena rečiausių iš visų iki šiol žinomų regos trūkumų. Pagal enciklopedijos apibrėžimą tai yra nekontroliuojami ir sisteminiai akies obuolio judesiai. Dažniausia sukelti būna akių raumenų įtampos sutrikimais, kurie atsako už teisyklingą akies svyravimą. Kadangi atsiranda rečiau nei trumparegystė, presbiopija ar astigmatizmas, nereiškia, kad galima numoti į tai ranka.
Nistagmo korekcijos būdas
Nistagmas gali būti įvairių formų. Paminėti galima sukeltą atmainą (susijusi su įvairių tipų dirgikliais), spontanišką bet periferinę. Kiekviena iš jų pasireiškia įvariais būdais ir kiekviena gali būti veiksmingai gydoma. Korekciniam būdui dažniausiai parenkami kontaktiniai lęšiai. Reikšmingai sumažina refleksinį akies obuolio judesio dažnumą. Teisingai parinkti kontaktiniai lęšiai stabilizuoja, tai yra padeda gydymo procesui.
Minimas regos trūkumas charakterizuojamas sumažintu matymo lauku. Lęšiai, savo konstrukcijos ir veiklos dėka, natūraliai jį padidina, todėl matymo komfortas yra aukštesnis. Tyrimai rodo, kad lęšiai taip pat koreguoja suvokimo aštrumą, ypač objektų esančių tam tikru atstumu.
Oftalmologinė – neurologinė konsultacija
Didelį vaidmenį naudojant kontaktinius lęšius nistagmos korekcijai turi su konsultacija oftalmologu-neurologu. Gydytojai specialistai padės tinkamai išsirinkti lęšius, kad jie tikrai būtų patikimi ir nekeltų jokios grėsmės teisingam akies funkcionavimui. Esant šiai ligai, nerekomenduojama rinktis kontaktinių lęšių patiems – gali tai pabloginti matymą ir vystyti ligą. Parinkus lęšius, nereikia pamiršti apie reguliarius kontrolinius vizitus pas gydytoją. Jie turi sekti terapijos eigą – ar viskas klostosi gerai, taip pat įvesti pataisas susijusias su korekcija. Be efektyvių nekontroliojamų akies judesių apribojimų, naudotojas papildomai jaučia komfortą.