Progresiniai lęšiai – už ir prieš

Prieš multifokalinius lęšiusŽmogaus akies sandara yra begalo komplikuota. Dažnai akis disfunkcionoja ir mes neturime galimybės to išvengti. Tai įvyksta dėl presbiopijos, kitaip vadinamos senatvinės regos. Presbiopija charakterizuojama tuo, kad mūsų matomi objktai esantys arti yra neteisingi. Kartais kartu su presbiopija funkcionoja ir kitos ligos – astigmatizmas, toliaregystė, trumparegystė. Kiekviena disfuncija gali remtis, taip vadinamų multifokalinių lęšių naudojimu.

Vadina dar juos progresiniais, kadangi susideda iš trijų dalių. Aukštutinės (toliaregystės korekcija), kuri leidžia matyti teisingą objektų vietą, esančių toli, vidurinę (progresinis kanalas), vidurio atstumo korekcija, bei žemutine (korekcija trumparegystės), kurios dėka galima laisvai skaityti laikraštį, knygą arba matyti objektus iš arti. Jų išskirtinė sandara leidžia matyti iš kiekvieno atstumo. Tai ar derėtų juos įsigyti?

Už multifokalinius lęšius

Didžiausias pranašumas tokių lęšių, tai, kad jų pagalba galima koreguoti trūkumus, kurių dioptrijos siekia nuo -8 iki +8, taip pat tos susiję su astigmatizmu. Jie yra populiarūs vien dėl to, kad yra plačiai naudojami matymui iš įvairių atstumų korekcijai. Taip pat yra svarbu, kad be trijų skirtingų dalių sandaros, pastebėjimas juos naudojant yra labai ryškus.

Multifokaliniai lęšiai aplenkia progresinius akinių lęšius. Yra nematomi, todėl atrodo daug estetiškiau. Progresyviu lęšių atveju, asmenys nėra įpareigoti pastovaus akinių keitimo skirtų skaitymui į matymui į tolį ar atvirkščiai. Yra labai patogu.

Tokie lęšiai taip pat tinkami tiems, kurie jaučia sausų akių diskomfortą. Dažniausiai kontaktiniai lęšiai labai greitai išdžiovina akies obuolį, kas veda prie skaudaus raudonumo ir dirginimo. Multifokaliniai lęšiai turi papildomas drėkinimo sistemas, kurių dėka Jūsų akys bus tinkamai sudrėkintos ir atgaivintos.

Prieš multifokalinius lęšius

Didelis kiekis pranašumų nereiškia, kad progresiniai lęšiai visiškai neturi trūkumų. Prie svarbiausių priklauso ilgas adaptacijos laikas. Labai dažnai asmenys tik pradedantys nešioti tokio tipo kontaktinius lėšius, pirmas dvi savaites jaus taip vadinamų plaukiojančio ir vaizdo supymosi efektų. Šiek tiek užtrunka ir pripratimas prie tam tikrų dalių veiksmų. Kad greičiau sumažinti adaptacijos trukmę, reikia lęšius nešioti kasdien. Didelis pagalbininkas – jų sandaros ir veikimo būdo kruopšti analizė. To dėka, geriau suprasite jų specifiką.

Pasunkintą užduotį turi asmenys su įvairiaregyste. Kada trūkumai dešinės ir kairės akių yra skirtingi, pripratimas prie progresiniu lęšių yra labai sunkus.
Dažniausiai tai reikalauja bandymo ir klaidų metodos įvykdymo.

Reikėtų taip pat nepamiršti, kad naudojant multifokalinius lęšius būtinas dažnas galvos ir kaklo pakreipimas, kad pagauti tinkamą matymo kampą. Kai kuriems tai gali būti varginatu užduotis, bet stuburo išsigimimo atveju išvis neturėtumėte nešioti tokių lęšių.

Kai mūsų stuburas fukcionoja teisingai, o abiejų akių trūkumas diametriškai nesiskiria, neturėtumėte turėti sunkumų susijusiu su adapatacija prie lęšių. Kada pereisite adaptacijos periodą, pajusite matymo iš įvairių atstumų komfortą.