Kontaktiniai lęšiai turi gerą įtaką padidėjusiam akių jautrumui

 lęšiai ir akių lašaiAkių dirginimas pasitaiko dėl dulkių, dūmų, oro trūkumo akies paviršiuje, alergijos. Pas kai kurios žmones įvyksta ribota akies galimybė, reikiamo vandeningumo kiekio gamybai. Jeigu turite padidėjusį akių jautrumą, kontaktinių lęšių nešiojimas gali būti keblus. Kokius lęšius pasirinkti, kad akys būtų sveikos ir reikiamai sudrėkintos?

Kontaktiniai lęšiai ir padidėjęs akių jautrumas – mitai

Jautrios akys yra pažeidžiamos dauguma veiksniu, kurios yra visiškai nereikšmingos sveikoms akims. Užtenka šiek tiek dulkių, sauso klimatizuoto oro arba netinkamo oro, kad akys paraustų, akis skaudėtų, niežėtų. Dabartiniai gaminami kontaktiniai lęšiai yra taip pat skirti asmenims su padidėjusiu akiu jautrumu. Jums tereikia pasirūpinti reikiamu akių drėkinimu ir kontaktinių lęšių nešiojimas nebus problema.

Išplėstinės lęšių medžiagos

Gaminant lęšius, skirtus asmenims su padidėjusiu akių jautrumu, panaudojamas išskirtinis audinys turintis fosfocholinus. Fosfocholinai tai dalelės, kurios randasi žmogaus plazminėje membranoje. Dalelės pritraukia vandenį ir apsisupa jo. Tokiu būdu sudaro drėgną aplinką ir leidžia nešioti lęšius be jokio diskomforto. Akys nebe jautrios, nes visą laiką sudrėkintos.

Lęšiai ir akių lašai

Lęšiai gaminami iš išplėstinių medžiagų ir dauguma jų sudėtyje turi drėkinimo priemonę, kuri pasirūpina, kad akys neišdžiūtų taip greitai. Bet asmenys su jautriomis akimis, nešiojant lęšius, dažniausiai turi naudoti drėkinančius akių lašus. Akių lašai labiausiai reikalingi antroje dienos pusėje, kada akys jau labiau pavargusios nuo lęšių.

Sveikos lęšių naudojimo taisyklės

Asmenys su jautriomis akimis turėtų vadovautis pagrindinėmis sveikomis lęšių naudojimo taisyklėmis. Jums labiausiai tinkami kontaktiniai lęšiai tai vienadieniai arba skirti tik dienai. Lęšius nešiokite tik tada, kai akys atmerktos. Miegant akys nebegamina ašarų ir lengviau dirginamos. Lęšiams parinkite Jums tinkamus akių lašus. Naudokite juos reguliariai kiekvieną dieną, ypač dienos antroje pusėje. Venkite klimatizuotų, dulkėtų ir sausų erdvių. Žiemą nešiokite prie lęšių akinius nuo saulės, kad apsaugoti akis nuo vėjo ir šalto oro. Jeigu Jus priskiriami prie asmenų su jautriomis akimis, tikrai neturėtumėte atsisakyti nešioti kontaktinių lęšių. Išsirinkite lęšius, kurie garantuos Jums drėkinimą visą dieną. Kai tik neprivalote nešioti lęšių, nusiimkite juos, kad akys pailsėtų.