Kontaktiniai lęšiai skiriasi naudojimo trukme. Vis dėlto tai nėra vienintelis skirtumo kriterijus. Pasirenkant korekcinius lęšius, negalime vadovautis galiojimo laiku ar spalva. Svarbesnis yra tinkamų parametrų pasirinkimas. Jų nustatymu turi užsiimti akių gydytojas.
Tema susijusi su lęšių parametrais gali pasirodyti komplikuota, bet yra raktu į teisingą regos korekciją. Svarbus yra ne tik dioptrijų parinkimas. Lęšis turi būti idealiai parinktas, nes tik tada išpildys savo funkcijas, regos korekcija bei nešiojimo komfortas.
Apie kokius lęšių parametrus reikia prisiminti regos korekcijos metu? Tai sferinis stiprumas, bazinė kreivė, lęšio diametras bei stiprumas ir cilindrinė ašis. Prie parametrų priskiriamas taip pat vandeningumo lygis ir oro pralaidumas.
Sferinis stiprumas (optinis stiprumas) – žyma PWR
Lęšių optinis stiprumas dažnai skiriasi nuo akinių lęšių stiprumo. Tai susiję su atstumu nuo abiejų akių. Žmonėms su toliaregyste stiprumas turėtų būti šiektiek auštesnis nei akinių lęšių, tuo tarpu trumparegiams – šiek tiek žemesnis.
Bazinė kreivė (BC)
Jos parinktis nuspręs apie lęšio prigludimą prie akies obuolio. Bazinė kreivė nurodo akies obuolio išgaubos kampą. Lęšis negali smarkiai prilipti prie akies, kadangi tai neleis tekėti ašaroms. Per mažai prilimpantis lęšis irgi suteiks diskomfortą. Teisingai parinkti bazinę kreivę gali Jums akių gydytojas, kuris pavyzdinio lęšio dėka, nustatys jos gludimo laipsnį.
Lęšio diametras (DIA)
Lęšis turi būti tiek didelis, kad lengvai ir visiškai uždengti akies rageną. Lęšio dydis negali iškraipyti ir tuo pačiu metu gerai priglusti.
Stiprumas (CYL) ir ašis cilindrinė (AXE)
Stiprumas ir ašis cilindrinė papildomai nustatoma sergantiems astigmatizmu. Tai susiję su ligos korekciją.
Vandeningumo lygis
Vandeningumo lygis mums pasako apie vandens kiekį audinyje, iš kurio pagamintas lęšis. Dažniausiai laipsnis siekia 38-74%. Aišku, kuo aukštesnis laipsnis, tuo geriau – padidėja oro pralaidumas pro audinį (pro lęšį).
Oro pralaidumas
Teisingam funkcionavimui akies obuolys išnaudoja orą esantį išorėje. Apie oro pralaidumą (Dk) nusprendžia vandeningumo lygis, kaip ir lęšio storumas (Dk/t, kur t tai storumas). Negali jis būti per storas, bet negali būti per plonas – galėtų neišlaikyti formos įsidedant. Idealus derinys – teisingas vandeningumo laipsnis ir atitinkamai parinkas lęšio storumas.