Toriniai kontaktiniai lęšiai koreguoja matymo iškreipimą sukeltą astigmatizmo, todėl pakaitomis dažnai vadinami dar kaip astigmatiniai lęšiai. Abu pavadiniamai yra teisingi, bet dažniausiai naudojimas pirmas pavadinimas, žymintis lęšio struktūrą. „Torus“ – dvimatinis rotacinis paviršius, kuris primena padangą, tuo tarpu pati torinių lęšių forma yra segmentu sukurtu po pjovimo išilgai korpuso.
Astigmatizmas yra regos trūkumu pasireiškiančiu ganėtinai dažnai, kurio priežastimi yra ragenos asimetrija – matomi objektai yra neaiškūs ir iškrepti. Sutrikimo priežastis – šviesos spindulių kaupimasis neviename tinklainės punkte o dvejose ašise. Kontaktiniai lęšiai astigmatikams turi įvairius refrakcinius stiprumus horizontaliame ir vertikaliame skerspjūvyje, tai leidžia ištaisyti šio specifinio netaisyklingumo.
Astigmatiniai lęšiai turi būti parinkti gydytojo. Besirenkant torinius lęšius yra svarbus pritaikymas prie akies, įgyjamas per jų pastovią orientaciją, užtikrinant lęšio pastovumą apibrėžtoje padėtyje. Jei lęšis bus netinkamai parinktas, gali tai pablogintį matymo aštrumą.
Toriniai lęšiai pagminti iš minkštų arba kietų medžiagų. Pirmesni patogesni ir paprastesni naudojant, bet reikalauja didesnio dėmesio priežiūrai, kad liktų teisingoje padėtyje visą naudojimo laikotarpį. Kieti toriniai lęšiai dažniausiai geriau išsilaiko teisingoje padėtyje, bet gali būti sausesni, o tai lemia ilgesnį adaptacijos laiką.